• 2018
  • 2023
Zagramy o złoty medal Mistrzostw Polski Kadetów!!!!!!!
niedziela, 26 maja 2013

Po komplecie zwycięstw w grupie kolejno nad Chemikiem Bydgoszcz, Metrem Waraszawa i Wifamą Łódź przyszedł czas na półfinał gdzie czekał na nas rywal z Olsztyna.

Mecz rozpoczął się bardzo nerwowo. Oba zespoły popełniały dużo własnych błędów. Do stanu 17:17 na parkiecie toczyła się wyrównana walka, a losy premierowej odsłony rozstrzygnęły się w końcówce. Ta należała do rzeszowian, którzy zwyciężyli 25:20.

Dobra gra olsztynian na zagrywce i problemy z przyjęciem zawodników z Podkarpacia dały tym pierwszym prowadzenie 10:6. Po przerwie na prośbę trenera Artura Łozy obraz gry nie uległ zmianie, a przewaga zespołu olsztyńskiego wzrosła do ośmiu punktów (15:7). Trener Rejzner po pierwszym secie dokonał bardzo trafionych zmian. Jego Zawodnicy utrzymali prowadzenie do końca odsłony i wygrywając 25:16, doprowadzili do remisu w całym meczu

Gracze z województwa warmińsko-mazurskiego w kolejnym secie poszli za ciosem i utrzymali dobrą passę. Rzeszowianie natomiast popełniali dużo błędów, zwłaszcza w ataku. Siatkarze z Podkarpacia wzięli się za odrabianie strat dopiero, gdy olsztynianie prowadzili 17:10 . Podopieczni trenera Łozy zagrali jednak skutecznie na zagrywce i w bloku. Zniwelowali przewagę do jednego punktu 20:19, ale nie wystarczyło to do zwycięstwa. W końcówce bowiem lepsi okazali się zawodnicy AZS, wygrywając ostatecznie 25:22, wysuwając się na prowadzenie 2:1 w całym meczu.

Olsztynianie z animuszem przystąpili do czwartej części meczu i w połowie prowadzili już 12:9. Jednak gracze z Rzeszowa nie dali za wygraną. Ciężar gry wziął na siebie Mateusz Jóźwik, który dobrze spisywał się zarówno w przyjęciu, jak i brylował w ataku. Młodzieżowa drużyna mistrzów Polski skutecznie zaprezentowała się w bloku, a piłki świetnie rozgrywał  wybrany zreszta potem MVP Dawid Wiczkowski. Zawodnicy z Podkarpacia odwrócili losy spotkania i po zwycięstwie 25:20 doprowadzili do tie-breaka.

Decydujący set rozpoczął się lepiej dla siatkarzy z Podkarpacia, która wyszła na dwupunktowe prowadzenie. Dwa skuteczne bloki olsztynian wyrównały jednak stan meczu na 7:7. Po zmianie stron szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę, tak, iż losy meczu musiały rozstrzygnąć się w końcówka. Ta należała do rzeszowian, którzy wygrali 15:13 i dzięki temu awansowali do jutrzejszego finału.

AZS UWM I Olsztyn - AKS V LO I Rzeszów 2:3
(20:25, 25:16, 25:22, 20:25, 13:15)

MVP: Dawid Wiczkowski

Źródło: siatka.org