• 2018
  • 2023
Udana inauguracja sezonu Młodej Ligi i pewne zwycięstwo naszej drużyny.
poniedziałek, 30 września 2013

Od trzysetowego spotkania siatkarze Asseco Resovii rozpoczęli nowy sezon Młodej Ligi. Podopieczni Jacka Podpory pokonali zespół BBTS ATH Bielsko-Biała, w setach do 18, 23 i 18. Mecz rozgrywany był w Hali Podpromie i zgromadził na trybunach blisko 200 widzów.

Młodzi rzeszowianie udanie rozpoczęli set otwarcia. Po kąśliwych zagrywkach Bartłomieja Mordyla wyszli na prowadzenie 12:7. W dalszej części seta przewaga sukcesywnie rosła. Przy wyniku 15:8 dla gospodarzy o czas poprosił trener BBTS-u Paweł Gradowski. Szkoleniowiec Resovii zdecydował się w tym secie na zastosowanie podwójnej zmiany. Na boisku w miejsce Kędzierskiego i Szalachy pojawili się Wiczkowski i Gąsior. Ten ostatni zakończył partię udanym atakiem z prawego skrzydła.

Drugi set Resoviacy rozpoczęli bardzo nerwowo, popełniając przez to kilka błędów w przyjęciu. Skrzętnie wykorzystali to przyjezdni, którzy wyszli na pierwsze w tym meczu prowadzenie 9:7. Wtedy to o przerwę dla swojego zespołu poprosił trener Podpora. Przyniosła ona zamierzony cel, ponieważ chwilę później rzeszowianie prowadzili już 13:10, a szkoleniowiec gości musiał skorzystać z przerwy na żadanie. Do końca drugiej odsłony gracze Asseco Resovii utrzymywali kilkupunktowe prowadzenie. Taka przewaga utrzymywała się do końca seta, który zakończył się wynikiem 25:23.

W kolejnej odsłonie rzeszowianie zagrali już dużo bardziej skutecznie niż w poprzednich, czego efektem było prowadzenie 7:4. Bezpieczna przewaga pozwoliła trenerowi gospodarzy na wprowadzenie na plac zawodników rezerwowych. Drużyna z Rzeszowa zachowała jakość gry, a przyjezdnym przytrafiały się proste błędy. To pozwoliło graczom z Podkarpacia zakończyć mecz w trzech setach.

Asseco Resovia Rzeszów – BBTS ATH Bielsko-Biała 3:0
(25:18, 25:23, 25:18)

Resovia: Kędzierski, Jakubek, Szalacha, Pałka, Mordyl, Kania, Masłowski (L) oraz Wiczkowski, Gąsior, Filip, Depowski i Dudziński.

BBTS: Marek, Siek, Ogrodniczuk, Broncel, Słomka, Smolana, Laszczak (L) oraz Dobija, Czapla, Bęben, Mierzeński

Zapraszamy do obejrzenia viedorelacji przygotowanej przez AssecoResoviaTV.

W pozostałych meczach:

• ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - SMS PZPS Spała 1:3 (27:25, 21:25, 14:25, 20:25)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (trener Michał Chadała): Zasłonka, Andruszek, Polański, Butryn, Brzeziński, Herich, Koziura i Banach (libero) oraz Andrulewicz, Superlak.

SMS PZPS Spała (trener Maciej Zendeł): Bieńkowski, Kochanowski, Gryc, Szymura, Badura, Zabłocki (libero) oraz Komenda, Lipiński, Zwiech, J. Fornal.

• AZS Politechnika Warszawska - RCS Czarni Radom 3:0 (25:14, 25:16, 25:19)

AZS Politechnika (trener Wojciech Szczucki): Majcherek, Halaba, Skwarek, Kraśniewski, Lemański, Strzelec, Olenderek (libero) oraz Stępień, Berwald.

RCS Czarnych Radom (trener Jacek Skrok): Kiernoz, B. Nowakowski, Stawicki, Czarniecki, Machowicz, Filipowicz (libero) oraz Firlej, Płaskociński, Hamiga, Chudzik.

MVP: Halaba (AZS Politechnika).

• CS PSP AZS Częstochowa - Effector Kielce 2:3 (22:25, 25:19, 17:25, 25:15, 11:15)

AZS Częstochowa (trener Jacek Gawroński): Buczek, Bednorz, Zygmunt, Kaczyński, Matuszczyk, Marcyniak, Bik (libero) oraz Janusz.

Effector Kielce (trener Mateusz Grabda): Bieniek, Adamski, Lisowski, Wilczyński, Wasilewski, Buchowski, Tajer i Koźdub (libero) oraz Plutka, Wacek.

MVP: Adamski (Effector).

• PGE Skra Bełchatów - Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (13:25, 28:30, 25:19, 19:25)

PGE Skra Bełchatów (trener Marcin Kubat): Kowalewski, Posmyk, Konieczny, Sionkowski, Retkiewicz, Hes, Waloch (libero) oraz Zieliński, Puławski, Mędoń.

Indykpol AZS Olsztyn (trener Maciej Rejzner): Wierciszewski, Tomczak, Kamiński, Lewoc, Napiórkowski, Augustynowicz, Mariański (libero) oraz Kurmin, Wierzbowski, Leik, Macyra, Szostek.

MVP: Napiórkowski (Indykpol).

• Transfer Bydgoszcz - Jastrzębski Węgiel 1:3 (21:25, 25:23, 19:25, 18:25)

Transfer Bydgoszcz (trener Tomasz Żaczek): Zieliński, Wiese, Łyczak, Goss, Gorzeń, J. Nowakowski, Stysiał (libero) oraz Lesiuk, Siwicki, Płomiński, Szczucki-Kriese.

Jastrzębski Węgiel (trener Leszek Dejewski): Wysocki, Ciemielewski, Woźniak, Krajewski, Szmajduch, Biegun, Rygier (libero) oraz Jankowski, Siemiaszko, Lewandowski, Piotrowski.

MVP: Ciemielewski (Jastrzębski).

8. kolejka (mecz awansem):

• LOTOS Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:17, 25:16, 29:31, 25:13)

LOTOS Trefl Gdańsk (trener Edward Pawlun): Bukowski, Sulima, Pietruczuk, Behrendt, Osiak, Zemlik, Czunkiewicz (libero) oraz Skotarek, Chmielewski, Wilkowski, J. Lewandowski, Kluth.

Jastrzębski Węgiel (trener Leszek Dejewski): Ciemielewski, Woźniak, Krajewski, Szmajduch, Biegun, Wysocki, Rygier (libero) oraz Jankowski, Siemiaszko, P. Lewandowski, Piotrowski.

MVP: Pietruczuk (LOTOS).

Źródło: podkarpackasiatkowka.pl i inf. własna