• 2018
  • 2023
Rzeszów i Warszawa - Ćwierćfinały MP Juniorów po 1 dniu meczów.
piątek, 15 lutego 2013

Nasza pierwsza drużyna juniorów udanie rozpoczęła rywalizację w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski Juniorów. Podopieczni Jerzego Wietechy w trzech setach pokonali zespół Chemika Olsztyn. AKS II grający w Warszawie mimo dobrego początku meczu przegrał 3:0 z  gospodarzem turnieju MDK-iem.

Rzeszów  1/4 MP Juniorów

Mecz lepiej rozpoczęli rzeszowianie. W ich szeregach prym wiódł Aleksander Śliwka. Reprezentant Polski kadetów, na co dzień uczeń SMS Spała, brylował w ataku i przyjęciu. AKS prowadził w tym secie już 18:11. Trener gości Marek Kotulski rotował składem, szukając odpowiedniego ustawienia. Przyniosło to chwilowy efekt, gdyż jego zawodnicy zbliżyli się do rywali na dwa oczka, doprowadzając do stanu 19:17. Przy stanie 23:20 trener Wietecha dokonał klasycznej podwójnej zmiany. Miejsce Kędzierskiego zajął Gajdek, a za Szalachę na zagrywkę powędrował Komenda. Pod jego wodzą zespół dokończył set, kończąc go wynikiem 25:21.

Druga osłona od początku toczyła się punkt za punkt. Już we wczesnej fazie seta AKS zastosował podwójną zmianę, podobną do tej w secie pierwszym. Gospodarze odskoczyli przeciwnikowi dopiero przy stanie 17:14. Chwilę później olsztynianie zniwelowali straty do jednego oczka i na tablicy pojawił się wynik 18:17. Wtedy cztery punkty z rzędu zdobyli miejscowi, doprowadzając do rezultatu 22:17, a następnie do zwycięstwa 25:19.

Do trzeciej partii rzeszowianie podeszli nieco rozluźnieni, czego efektem było prowadzenie przyjezdnych 6:4. Wynik wyrównał dopiero przy stanie 10:10 Patryk Kozdroń, atakiem ze środka siatki. Zacięta walka trwała aż do końca partii. Przy stanie 21:20 dla Chemika, o czas poprosił trener Wietecha. Przerwa podziała mobilizująco na młodych rzeszowian, którzy nie oddali już w tym secie ani jednego oczka. Mecz zakończył asem serwisowym Aleksander Śliwka, kończąc spotkanie wynikiem 3:0.

Mecz rozgrywany na wysokim poziomie mógł się podobać publiczności. Wynik nie obrazuje rzeczywistego poziomu meczu. Chemik, ambitną grą, wysoko postawił poprzeczkę rywalom grającym regularnie w rozgrywkach Młodej Ligi.
W sobotę rywalem AKS-u będzie Trójka Międzyrzec Podlaski, a w niedziele Jastrzębski Węgiel

AKS I Rzeszów - UKS Chemik Olsztyn 3:0 (25:21, 25:19, 25:21)

Resovia: Kędzierski, Szalacha, Pałka, Śliwka, Kozdroń, Mordyl oraz Twaróg (L), Komenda, Gajdek.

Mecz nr.2

UKS Międzyrzecka Trójka M. Podllaski - KS Jastrzębski Węgiel 2:3 (13:25, 25:21, 25:18, 11:25, 10:15)

Warszawa 1/4 MP Juniorów

Młodzi rzeszowianie pomimo świetnego ropoczęcia inauguracyjnego meczu i prowadzenia w 1 secie 20:12 nie zdołali utrzymać sporej przewagi i przegrali do 21. Po tak imponującym finiszu w 1 secie juniorzy MDK-u Warszawa nie dali szans naszej drużynie w kolejnej partii wygrywając zdecydowanie do 10. Podpopieczni Artura Łozy od początku 3 seta wyszli mocno zmobilizowani i długimi fragmentami grali ''punkt za punkt", ale ostatecznie więcej zimnej krwi zachował bardziej doświadczony zespół MDK wygrywając do 21 i cały mecz 3:0.

MDK Warszawa - AKS II Rzeszów 3:0 (25:21, 25:10, 25:21)

Resovia II: Wiczkowski, Jóźwik, Ślączka, Kania, Jezior, Ziobrowski, Masłowski(L), Kalandyk, Stabrawa, Gaweł