• 2018
  • 2023
Przegrywamy w 3 meczu półfinałowym Młodej Ligi. Zagramy o brąz z ZAKSĄ.
niedziela, 14 kwietnia 2013

Trzeci, decydujący mecz półfinałowy Młodej Ligi zakończył się porażką Asseco Resovii 0:3. Tym samym młodych rzeszowian zabraknie w finale tegorocznych rozgrywek.

Gdańszczanie od początku postawili na bardzo mocną zagrywkę. Sprawiło to wiele problemów przyjmującym z Rzeszowa, co uniemożliwiło im konstruowanie akcji. Przewaga Lotosu szybko urosła do sześciu oczek (16:10), a rzeszowianie nie byli w stanie zagrozić gospodarzom. Ofensywne trio miejscowych: Zemlik, Stolc i Urbanowicz skutecznie doprowadziło swój zespół do zwycięstwa 25:15.

W drugim secie gracze z Podkarpacia spisywali się już znacznie lepiej, czego rezultatem było prowadzenie 8:5. Dobrze pracował atak przyjezdnych, popełniali oni też mniej błędów. Kilkupunktowa przewaga trwała aż do samej końcówki. Rzutem na taśmę Lotos wyrównał wynik seta, a następnie zwyciężył w nim 25:23.

Doskonała końcówka drugiej partii przełożyła się na kolejną odsłonę. Drużyna z Gdańska znów nękała rywali zagrywką, obejmując szybko prowadzenie 8:2. Konsekwentna gra sprawiła, iż rzeszowianie z każdą akcją tracili dystans do przeciwników. W ostatniej fazie seta Lotos Trefl prowadził już 21:17 i wydawało się, że rywale nie wydrą im zwycięstwa. Gracze Jerzego Wietechy jednak nie spuścili głów i po ambitnej gonitwie zbliżyli się do gospodarzy. Ostateczne rozstrzygnięcia zapadły dopiero przy wyniku 33:31, kiedy to gdańszczanie wykorzystali kolejną piłkę meczową.

Lotos Trefl Gdańsk awansował do finału rozgrywek, w którym zmierzy się z SMS-em Spała. Asseco Resovia w walce o brąz zagra z ZAKSĄ.

Lotos Trefl Gdańsk – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:15, 25:23, 33:31)

Lotos: M’Baye (2), Stępień (6), Zemlik (12), Behrendt (7), Urbanowicz (12), Stolc (16) oraz Zaborowski (L), Czunkiewicz (L), Lewandowski (5), Osiak (2), Sulima.

Resovia: Kędzierski (2), Pałka (14), Kozdroń (6), Szalacha (9), Filip (3), Mordyl (8) oraz Woś (L), Komenda, Gąsior, Jakubek (6), Twaróg (L), Dudziński (1).

Autor: Tomasz Łotocki