• 2018
  • 2023
Przegrywamy w 1 meczu o brązowy medal.
sobota, 20 kwietnia 2013

Młodzi siatkarze Asseco Resovii ulegli ZAKSIE Kędzierzyn Koźle w pierwszym meczu o 3. miejsce w Młodej Lidze.

Początek pierwszego meczu o brązowy medal należał do miejscowych, którzy prowadzili dwoma punktami (8:6). Taka różnica utrzymywała się do połowy seta (16:14), potem gracze trenera Chadały odskoczyli na pięć oczek (21:16) i rzeszowianie nie zdołali już dogonić skutecznych rywali, ulegając im w tej partii do 19.

Druga osłona rozpoczęła się po myśli przyjezdnych, Resovia szybko wypracowała dwupunktową przewagę. Kędzierzynianie szybko odrobili stratę, a nawet wyszli na nieznaczne prowadzenie. Zawodnicy Jerzego Wietechy zdołali doprowadzić do zaciętej końcówki. Padła ona jednak łupem gospodarzy, którzy objęli prowadzenie w meczu 2:0.

Kolejny set stał pod znakiem mocnej wymiany ciosów. Prowadzenie zmieniało się niczym w kalejdoskopie i ani na chwilę żadna z drużyn nie była w stanie osiągnąć znaczącej przewagi. Piłki setowe w górze miała Resovia, ale za każdym razem ZAKSA potrafiła odeprzeć atak rywali. Rozstrzygnięcie zapadło dopiero po przekroczeniu bariery 30 punktów. Zespół z Kędzierzyna zdobył dwa oczka z rzędu i sięgnął po zwycięstwo 3:0. Liderem Zaksy w tym meczu był atakujący Karol Butryn, atakujący z ponad 60% skutecznością.

Rywalizacja o trzecie miejsce w Młodej Lidze toczy się do dwóch zwycięstw, mecz rewanżowy odbędzie się w Rzeszowie 26 kwietnia. Jeśli ten mecz nie wyłoni brązowych medalistów, oba zespoły zmierzą się ze sobą dzień później również na Podkarpaciu.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:19, 25:23, 32:30)

ZAKSA: Butryn (16), Brzeziński (9), Polański (5), Kamiński (4), Zapłacki (11), Andrulewicz (3) oraz Koziura (L), Piotrowski (5), Zasłonka, Andruszek

Resovia: Mordyl (8), Kędzierski (1), Pałka (10), Kozdroń (7), Szalacha (13), Filip (8) oraz Woś (L), Komenda, Gąsior, Jakubek

Autor: Tomasz Łotocki