• 2014
  • 2017
  • 2018
  • 2023
Pewne zwycięstwo z LOTOSEM Trefl Gdańsk i 3 miejsce resoviaków na zakończenie rundy zasadniczej Młodej Ligi.
czwartek, 28 lutego 2013

Asseco Resovia pokonała w meczu na szczycie Młodej Ligi Lotos Trefl Gdańsk 3:0. Był to mecz odpowiednio drugiej i trzeciej drużyny w tych rozgrywkach.

Mecz lepiej rozpoczął się dla gospodarzy, którzy szybko objęli prowadzenie 12:7. Duża w tym zasługa Dominika Depowskiego, który bardzo udanie zastąpił kontuzjowanego Darka Jakubka. Gdańszczanie szybko odrobili stratę, a nawet wyszli na nieznaczne prowadzenie. Wtedy znów do głosu doszli zawodnicy Resovii, wygrywając seta do 21.

Drugi set to bardzo dobra gra rzeszowian. Zawodnicy Jerzego Wietechy, po skutecznych atakach Szymona Pałki i Dominika Depowskiego wyszli na sześciopunktowe prowadzenie (15:9). Lotos mimo ambitnej postawy nie zdołał odrobić tego dystansu. W obronie szalał Mateusz Twaróg, a jego koledzy precyzyjnie kończyli ataki na kontrach. Partię zakończył Patryk Kozdroń, mocnym atakiem z krótkiej.

Trzecią odsłonę Asseco Resovia rozpoczęła w składzie z rezerwowym rozgrywającym Marcinem Komendą. Lotos w tym secie postawił rywalom poprzeczkę znacznie wyżej niż w poprzednich partiach. Gra stała się dużo bardziej zacięta, a żadna z drużyn nie zdołała wyjść na większe niż dwupunktowe prowadzenie. Przełom nastąpił dopiero przy stanie 20:20. Najpierw w bloku zapunktował Michała Szalacha, a chwilę później dwoma asami serwisowymi popisał się Szymon Pałka. To ostatecznie podcięło skrzydła gdańszczanom, którzy do domu wracają z zerowym dorobkiem.

Meczem z Treflem młodzi resoviacy zakończyli rundę zasadniczą. Pomimo nie najlepszego startu głównie w meczach wyjazdowych nasi zawodnicy z meczu na mecz rozkręcali się i powoli wspinali się w ligowej tabeli by ostatecznie zająć bardzo dobre 3 miejsce na koniec rundy zasadniczej. Lepsi od nas okazali tylko SMS Spała naszpikowany młodzieżowymi reprezentatami Polski, który w całej rundzie zasadniczej nie przegrał ani razu tracąc zaledwie jeden punkt i dzisiejszy rywal z Gdańska, który wyprzedził nas o włos stosunkiem małych punktów. Warto dodać ze Hala ROSIR była sporym atutem naszej drużyny i została w obecnym sezonie zdobyta tylko raz przez SMS Spała. Najważniejsze mecze jednak dopiero przed nami w fazie playoff w ćwierćfinale zmierzymy się AZS Politechniką Warszawską lub PGE Skrą Bełchatów.

Asseco Resovia Rzeszów – Lotos Trefl Gdańsk 3:0 (25:21, 25:17, 25:20)

Resovia: Kędzierski, Szalacha, Depowski, Pałka, Kozdroń, Mordyl oraz Twaróg (L), Komenda, Gąsior.

Lotos: Sulima, Urbanowicz, Zemlik, Stolc, M’Baye, Behrendt oraz Zaborowski (L), Chmielewski, Wilkowski.

Autor: Tomasz Łotocki