• 2018
  • 2023
Norwid Częstochowa wygrywa 1/8 MP Juniorów. Resoviacy awansują z 2 miejsca.
niedziela, 10 lutego 2013

W Rzeszowie zakończył się jeden z ośmiu turniejów 1/8 finałów Mistrzostw Polski juniorów. Awans do ćwierćfinałów, już po dwóch meczach zapewniły sobie zespoły: Norwid Częstochowa i AKS V LO II Rzeszów.

Turniej rozgrywany w hali ROSiR zainaugurowali zawodnicy z Rzeszowa i Nowego Sącza. AKS II wystawił skład złożony głównie z kadetów, którzy przygotowują się do ogólnopolskiej rywalizacji w swojej kategorii wiekowej.

Pierwszy dzień pokazał, które drużyny będą liczyć się w walce o awans. Młodzi zawodnicy AKS-u nie bez problemów uporali się z gośćmi z Nowego Sącza. Dunajec w pierwszym secie długo utrzymywał się na prowadzeniu, ale końcówka należała do zawodników Artura Łozy. W kolejnej odsłonie dominowali rzeszowianie, wygrywając set do 13. Gdy wydawało się, że karty w tym meczu zostały już rozdane, Dunajec wyeliminował swoje błędy i wygrał partię do 18. W czwartym secie znów do dobrej dyspozycji powrócili uczniowie V LO i zakończyli mecz wynikiem 3:1.

W drugim meczu na boisku rządziła tylko jedna ekipa. Norwid Częstochowa, mający w swoich szeregach wielu reprezentantów Polski w kategoriach młodzieżowych, nie pozwolił rozwinąć skrzydeł mniej doświadczonym, ale niezmiernie ambitnym zawodników z Baborowa. W trzech setach Jedynka zdołała ugrać tylko 35 punktów

AKS V LO II Rzeszów - Dunajec Nowy Sącz 3:1 (26:24, 25:13, 18:25, 25:18)
Jedynka Baborów - Norwid Częstochowa 0:3 (6:25, 16:25, 13:25)

Drugi dzień nie przyniósł niespodzianek. Norwid pewnie pokonał zespół z Nowego Sącza, zapewniając sobie awans do kolejnego etapu rozgrywek. Dunajec w tym meczu popełnił wiele własnych błędów, co uniemożliwiło im skuteczną rywalizację z częstochowianami.

W sobotę również AKS zapewnił sobie kwalifikację do ćwierćfinału. Młodzi rzeszowianie zagrali bardzo skutecznie i w trzech setach zakończyli mecz z Jedynką Baborów.

Norwid Częstochowa - Dunajec Nowy Sącz 3:0 (25:9, 25:16, 25:21)
AKS V LO II Rzeszów - Jedynka Baborów 3:0 (25:13, 25:19, 25:11)

Wcześniejsze wyniki spowodowały, że do rozstrzygnięcia pozostało już tylko to, kto zakończy zmagania na pierwszym miejscu. Zanim najlepsze ekipy stoczyły bój o wygraną w turnieju, na boisku pojawili się zawodnicy z Małopolski i Opolszczyzny. Stawką meczu było trzecie miejsce, niedające przepustki do ćwierćfinałów. W tym zaciętym spotkaniu lepsi okazali się gracze z Nowego Sącza, którzy po pięciosetowym boju pokonali rywali.

Mecz najlepszych drużyn turnieju przyniósł spodziewane emocje. Kadeci AKS-u stawili czoła bardziej doświadczonym rywalom, ale było to zbyt mało, aby myśleć o pokonaniu jednego z faworytów do zdobycia Mistrzostwa Polski. Cierpliwa gra rzeszowian spowodowała, że Norwid musiał w końcówkach każdego z setów musiał się sporo napracować, aby zamknąć mecz w trzech setach.

Dunajec Nowy Sącz - Jedynka Baborów 3:2
Norwid Częstochowa - AKS V LO II Rzeszów 3:0 (25:18, 25:21, 25:22)