• 2018
  • 2023
Krakowski rollercoster ze szczęśliwym zakończeniem naszych juniorów.
środa, 10 marca 2021

Za nami trwający wyjątkowo od soboty do wtorku, pełen zwrotów turniej 1/4 Mistrzostw Polski Juniorów w Krakowie.

Rywalizację w stolicy Małopolski rozpoczęliśmy bardzo źle, bo od przegranej i to 0:3 z świetnie dysponowaną w tym dniu drużyną Chełmca Wałbrzych, która wykorzytała naszą słabszą dyspozycję. W całym meczu oddaliśmy przeciwnikowi 33 punkty z błędów własnych, a wałbrzyszanie rozkręcali się z każdą piłką grając na bardzo wysokim poziomie. Aby zachować szanse na awans z turnieju musieliśmy wygrać kolejne mecze w grupie finałowej turnieju po 3:0 i jeszcze dodatkowo wyśrubować ratio w małych punktach. Drużyna się zmobilizowała, zdeterminowani i pod ogromną presją dokonaliśmy rzeczy bardzo trudnej, najpierw w stosunku 3:0 pokonaliśmy Kraków naszego odwiecznego i niewygodnego rywala, z którym znamy się jak ''łyse konie'' i prowadzimy zacięte pojedynki od młodzika. Kolejny mecz to AZS Nysa, która jak się finalnie okazało nie zdołała ugrać seta, więc aby pozostać w grze potrzebowaliśmy nad nimi obowiązkowego zwycięstwa 3:0 z dużą przewagą małych punktów. Zadanie wykonaliśmy prawie na maxa, pomimo że Nysa przez pierwsze dwa sety grała o wiele lepiej niż w dniach poprzednich, dopiero w 3 secie udało nam się na dobre złamać przeciwników. O losie awansu do czołowych 16 drużyn w Polsce decydował ostatni mecz Wałbrzycha z Krakowem, ekipa z dolnego śląska pomimo kompletu zwycięstw po 3:0 w całym turnieju potrzebowała seta do pewnego awansu z 1 miejsca, dla nas czarny scenariusz to zwycięstwo Krakowa 3:0 w setach na przewagi, Sparta natomiast do awansu potrzebowała zwycięstwa 3:0 z niezłymi małymi punktami i... tego dokonała po bardzo emocjonującym meczu zwyciężając do 25,16 i 24.

Osatecznie wszystkie trzy zespoły miały po 6 punktów i stosunek setów 6:3, decydowały więc małe punkty które wyglądały tak: AKS 216:184 (ratio 1,17), Sparta 215:185 (ratio 1,16), Chełmiec 215:189 (ratio 1,13). O końcowej kolejności zadecydowały dosłownie pojedyńcze akcje. Finalnie uzykaliśmy awans z pierwszego miejsca, drugie miejsce i awans zdobył Kraków, a trzecie Wałbrzych.

Komplet wyników:

Podgrupa A:

SMS Sparta AGH Kraków – AZS PWSZ Nysa 3:0 (25:14, 25:11, 25:20)

AZS PWSZ Nysa – Atak Elbląg 3:1 (21:25, 25:23, 25:21, 25:19)

Atak Elbląg – Sparta AGH Kraków 0:3 (12:25, 19:25, 10:25)

Pod grupa B:

KPS Chełmiec Wałbrzych – AKS V LO Rzeszów 0:3 (21:25, 23:25, 22:25)

Chełmiec Wałbrzych – Dębicka Akademia Siatkówki 3:0 (25:10, 25:20, 25:21)

Dębicka Akademia Siatkówki – AKS V LO Rzeszów 0:3 (15:25, 13:25, 13:25)

o 5. miejsce

Atak Elbląg – Dębicka Akademia Siatkówki 3:2 (11:25, 23:25, 25:17, 25:19, 15:11)