• 2018
  • 2023
Nasza drużyna Asseco Resovia w półfinale Młodej Ligi!
poniedziałek, 18 marca 2013

Młodzi siatkarze stanęli na wysokości zadania i sięgnęli po zwycięstwo w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinału Młodej Ligi. Zwycięstwo dało im awans do półfinału rozgrywek.

Mecz rozpoczął się z prawie 4-godzinnym opóźnieniem, spowodowanym fatalnymi warunkami panującymi na Podkarpackich drogach, co uniemożliwiło warszawianom punktualne przybycie do Rzeszowa.

Spotkanie w dwóch pierwszych odsłonach miało wyrównany charakter. W pierwszym secie na kilkupunktowym prowadzeniu utrzymywali się gospodarze, dzięki czemu wygrali tę partię do 22.

W kolejnej odsłonie rolę się odwróciły i na boisku przeważali gracze ze stolicy. W końcowej fazie seta rzeszowianie odrobili starty, a nawet zdołali wypracować niewielką przewagę, która dała im zwycięstwo w tym secie do 21.

Podłamani akademicy w trzecim secie nie zdołali już przeciwstawić się gospodarzom. Siatkarze Asseco Resovii pozwolili im ugrać jedynie 16 oczek. To zwycięstwo dało zawodnikom Jerzego Wietechy awans do półfinału rozgrywek Młodej Ligi.

Wśród rzeszowian doskonale spisał się Darek Jakubek, zdobywca 14 punktów. Dzielnie wtórowali mu Szymon Pałka i Patryk Kozdroń, którzy dorzucili po 10 oczek.

Brawa należą się również najbardziej zagorzałym kibicom młodych siatkarzy, którzy cierpliwie czekali na rozpoczęcie spotkania i wspierali swoich ulubieńców do końca spotkania, które skończyło sie o godzinie 22:15.

Asseco Resovia – MOS Wola AZS Politechnika Warszawska 3:0 (25:22, 25:21, 25:16)

Resovia: Mordyl (7), Kędzierski (2), Pałka (10), Kozdroń (10), Szalacha (7), Jakubek (14) oraz Woś (L), Gąsior

AZS: Skwarek (1), Cichocki (7), Kańczok (7), Sęk (10), Urbański (3), Obermeler (9) oraz Olenderek (L), Osiecki (1), Monkiewicz, Gregorowicz, Sobolewski (4).

Autor: Tomasz Łotocki