• 2014
  • 2017
  • 2018
  • 2023
Nasi Juniorzy wygrywają Turniej 1/4 MP Juniorów i zagrają w półfinałach w Olsztynie.
poniedziałek, 18 lutego 2013

W zakończonym Turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski Juniorów nasza drużyna zajęła 1 miejsce i w Olsztynie zagra o awans do najlepszej ósemki w kraju. AKS II musiał uznać wyższość rywali i odpał z rozgrywek juniorskich.

Resoviacy swoje zmagania w 1/4 Mistrzostw Polski Juniorów ropoczęli od pewnych zwycięstw po 3:0 z UKS Chemik Olsztyn i UKS Trójką M.Podlaski. Talki sam bilans zwycięstw po drugim dniu turnieju zanotował także KS Jastrzębski Węgiel. W niedzielne południe w hali ROSIR odydwa zespoły zmierzyły sie w meczu o awans z 1 miejsca w grupie. Resovia i Jastrzębski już w tym sezonie spotkały się rozgrywkach Młodej Ligi i po zaciętych meczach dwukrotnie lepsza okazała się ekipa z Rzeszowa. Dodatkowo do obydwóch zespołów dołączyli reprezentanci Polski kadetów, uczniowie SMS-u Spała: Bartosz Bućko (Jastrzębski) i Aleksander Śliwka wychowanek JKS-u Spartakusa Jawor od 2011 występujący w drużynach młodzieżowych Resovii.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście ze Śląska grając skutecznie na zagrywce wygrali pierwszego seta 25:18. Kolejne dwa sety to popisowa gra naszych juniorów którzy wzmocnili serwis, grali skutecznie na siatce i bronili bardzo dużo piłek w polu gdzie brylował nasz libero Mateusz Twaróg. AKS wygrał pewnie do 19 i 15. Jastrzębianie jednak nie poddali się i w czwartym secie grając skutecznie na siatce i na zagrywce zwyciężyli 25:22. Tiebreak zaczał się od silnego uderzenia gości, którzy podbudowani zwycięstwem w 4 secie szybko wyszli na prowadzenie 3:0. Resoviacy jednak szybko wzięli się za odrabianie strat grając bezbłędnie w obronie i kontrataku doprowadzając do emocjonującej końcówki. Przy stanie 13:13 na ataku pomylił się skutecznie grający do tego momentu Bućko i trener Leszek Dajewski poprosił o czas dla swojego zespołu. Kolejna piłka znowu powędrowała do atakującego Jastrzębia, ale tam rzeszowianie postawili szczelny i skuteczny podwójny blok dający nam 15 punkt i zwycięstwo w całym meczu 3:2 i awans po półfinałów Mistrzostw Polski Juniorów.

O awans do najlepszej ósemki w Polsce AKS zagra w Olsztynie, gdzie od 1 do 3 marca kolejno zmierzy się z Gwardią Wrocław, Effectorem Kielce i gospodarzem turnieju AZS UWM Olsztyn. Przed naszą drużyną ważne i trudne spotkania z Wrocławiem, gdzie występuje aktualny reprezentant Polski Juniorów i plusligowej PGE Skry Maciej Muzaj i AZS-em Olsztyn, który będzie groźny na własnym terenie. Nie można też lekceważyć Effectora, gdzie trenerem jest Dariusz Daszkiewicz prowadzący plusligową drużunę z Kielc.

Komplet wyników:

AKS V LO Rzeszów - UKS Chemik Olsztyn 3:0 (25:21, 25:19, 25:21)

Trójka M.Podlaski - KS Jastrzębski Węgiel 2:3 (13:25, 25:21, 25:18, 11:25, 10:15)

UKS Chemik Olsztyn - KS Jastrzębski Węgiel 0:3 (25:27, 21:25, 19:25)

AKS V LO Rzeszów - Trójka M.Podlaski 3:0 (25:18, 25:21, 25:12)

Trójka M.Podlaski - UKS Chemik Olsztyn 3:2 (25:17, 25:21, 22:25, 20:25, 10:15)

KS Jastrzębski Węgiel - AKSV LO Rzeszów 2:3 (25:18, 19:25, 15:25, 25:22, 13:15)

Awans: AKS V LO Rzeszów i Jastrzębski Węgiel

Skład AKS: Michał Kędzierski, Michał Szalacha, Szymon Pałka, Patryk Kozdroń, Bartłomiej Mordyl, Aleksander Śliwka, Mateusz Twaróg, Dariusz Jakubek, Bartosz Gajdek, Dominik Depowski, Marcin Komenda, Karol Dudziński.

Trenerzy: Jerzy Wietecha, Jacek Podpora.

Swoje zmagania w rozgrywkach juniorskich zakończyli nasi kadeci czyli AKS II, którzy na turnieju w Warszawie musieli uznać wyższość kolejno MDK-u Warszawa, Skry Bełchatów i SMS-u Piła. Przed drużyną trenera Artura Łozy jednak jeszcze najważniejsze rozgrywki ogólnopolskie w kategorii kadeta. Mamy nadzieje że nasi zawodnicy wykorzystaja doświadczenie zdobyte w rozgrywkach juniorskich i mocno zawalczą o Finały Mistrzostw Polski Kadetów.

MKS MDK Warszawa - AKS II V LO Rzeszów 3:0 (25:21, 25:10, 25:21)

SMS Piła - Skra Bełchatów 0:3 (20:25, 19:25, 20:25)

AKS II V LO Rzeszów - Skra Bełchatów 1:3 (25:23, 20:25, 12:25, 12:25)

MKS MDK Warszawa - SMS Piła 3:2 (25:23, 25:22, 22:25, 25:27, 15:12)

SMS Piła - AKS II V LO Rzeszów 3:2 (18:25, 25:20, 21:25, 25:21, 15:11)

Skra Bełchatów - MDK Warszawa 2:3 (25:15, 25:23, 20:25, 23:25, 13:15)

Awans: MKS MDK Warszawa i SKRA Bełchatów

Skład AKS: Dawid Wiczkowski,Marcin Kania, Mateusz Jóźwik, Bartosz Ślączka, Kamil Koniuszewski, Jakub Ziobrowski, Mateusz Masłowski(L), Kamil Kalandyk, Mateusz Gaweł, Paweł Stabrawa, Marcin Maćkowicz.