• 2018
  • 2023
MPJ: Zwycięstwo i awans do półfinału!
czwartek, 6 kwietnia 2017

W ostatnim meczu czwartkowego dnia zespół AKS-u mierzył się z EKS Skra Bełchatów. Zaledwie trzech setów potrzebowali rzeszowianie żeby zapisać na swoim koncie zwycięstwo i awans do półfinału turnieju. Statuetkę MVP otrzymał Marcin Karakuła.

Zagrywki Wiktora Kłęka rozmontowały bełchatowskie przyjęcie w początkowej fazie czwartkowego spotkania dając rzeszowianom prowadzenie 6:2. Wypracowana przewaga uśpiła nieco siatkarzy AKS-u, którzy popełniając proste błędy pozwolili rywalom doprowadzić do remisu po 7. Problemy ze sforsowaniem bloku Damiana Hudzika i Michała Marszałka mieli zawodnicy z Bełchatowa i to drużyna prowadzona przez trenera Artura Łozę ponownie odskoczyła rywalom (13:10). Sytuacja na tablicy wyników zmieniała się jak w kalejdoskopie i po skutecznych zagraniach zespołu Skry, o czas poprosił trener rzeszowian (14:13). Przerwa zdekoncentrowała zawodników z Bełchatowa, którzy nie potrafili wyprowadzić skutecznej akcji (17:14). Przy zagraniach Szymona Seligi i Norberta Hubera rozpędzała się rzeszowska ekipa, która powiększała swoją przewagę (21:16). Do końca swoje tempo utrzymywali zawodnicy AKS-u, a premierowa odsłona zakończyła się po skutecznym ataku Sławka Buscha (25:19).

Wyrównany początek miała druga partia, a mocne ataki wyprowadzane przez obydwie ekipy pozwalały utrzymywać wynik w okolicach remisu (5:4). Niewykorzystane szanse i popsute zagrywki drużyny AKS-u, a także lepsza dyspozycja bełchatowian w dalszym ciągu utrzymywała równy stan na tablicy wyników (11:11). Atak z krótkiej Norberta Hubera i po chwili as serwisowy Sławka Buscha dały trzypunktowe prowadzenie rzeszowskiej ekipie (15:12). Dobrze na boisku zameldował się Maks Starzec, który najpierw zapunktował ze środka, a po chwili skutecznie zatrzymał rywali (18:13). Mimo, że w końcówce straty zniwelowali nieco bełchatowianie, to drużyna AKS-u pewnie kroczyła po zwycięstwo w tej partii (22:19). Nieudane zagranie siatkarza Skry zakończyła drugiego seta (25:19).

Od udanych serwisów trzeciego seta rozpoczął Damian Hudzik (3:1).  Na skrzydle pewnie punktował Szymon Seliga, co dało wynik 6:3. Kolejna pozytywna seria padła, kiedy w polu zagrywki pojawił się Norbert Huber skutecznie utrudniając rywalom wyprowadzanie akcji (8:5). Dobra dyspozycja Marcina Karakuły, który sprawiedliwie wystawiał do swoich kolegów pozwalała utrzymywać wypracowaną przewagę (10:8). Lepiej w ofensywie spisywali się w tej odsłonie bełchatowianie, jednak nie wystarczyło to żeby dotrzymać kroku rzeszowskiej ekipie (16:13). Sposobu na zatrzymanie Sławka Buscha i Michała Marszałka nie mieli rywale w środkowej fazie seta (19:14). W decydujące akcje tego pojedynku lepiej rozegrali siatkarze AKS-u, którzy pewnie kończyli swoje zagrania (22:16). Punkt na wagę zwycięstwa i awansu do półfinału MPJ dał as serwisowy Marszałka (25:17).

MVP spotkania: Marcin Karakuła

AKS V LO Rzeszów – EKS Skra Bełchatów 3:0 (25:19, 25:19, 25:17)

AKS V LO Rzeszów: Karakuła, Kłęk, Marszałek, Seliga, Hudzik, Huber, Macheta (libero) oraz Drążek (libero), Jakubek, Busch, Starzec, Pyrsak.

EKS Skra Bełchatów: Nowak, Sztelma, Sawicki, Olszewski, Marciniak, Adamczyk, Stąsiek (libero) oraz Wójcik, Hoszman, Węgrzyn, Gościański, Stysiak.

Źródło: inf. własna