• 2018
  • 2023
Młoda Liga - Gładkie zwycięstwo Asseco Resovii nad Effectorem Kielce.
niedziela, 24 lutego 2013

Młoda Asseco Resovia bez problemu rozprawiła się z Effectorem Kielce. Rywale nie postawili rzeszowianom zbyt wysoko poprzeczki. W każdym z setów przewaga przyjezdnych nie podlegała dyskusji.

Mecz trwający niewiele ponad godzinę, rozgrywany był w miejscowości Masłów, oddalonej od Kielc o niespełna 10km.

Pierwszy set rozpoczął się od wysokiego prowadzenie Resovii 8:3. Przewaga była sukcesywnie powiększana, czego efektem był nawet 10-punktowe prowadzenie (16:6). Gospodarze, głównie za sprawą Grzegorza Imiołka, próbowali gonić rywali. Wystarczyło to jedynie na zmniejszenie przewagi do sześciu oczek (21:15). Set zakończył się w wynikiem 25:18 dla Asseco Resovii.

Do drugiej partii rzeszowianie wyszli w nieco przemeblowanym składzie. Na boisku od początku seta pojawił się Karol Dudziński, a chwilę później Dominik Depowski. Zmiany spowodowały bardziej wyrównaną walkę. Rzeszowianie początkowo prowadzili tylko jednym punktem (8:7), ale w dalszej części seta pokazali pełnie swoich możliwości, powiększając przewagę do siedmiu punktów (16:9), wygrywając ostatecznie całego seta różnicą aż 11 punktów (25:14).

W trzeciej odsłonie trener Jerzy Wietecha zdecydował się na takie samo zestawienie, jak w końcówce poprzedniego seta. Bardzo wysoką skuteczność utrzymywali zawodnicy ekipy z Podkarpacia, co wymiernie przełożyło się na wysokie prowadzenie, już na samym początku (8:2). Następnie przewaga urosła do ośmiu oczek (21:13). W końcówkę kilka prostych błędów sprawiło, że gospodarze zniwelowali częściowo stratę i seta zakończył się wynikiem 25:19.

Warto podkreślić, iż grą rzeszowian kierował niespełna 17-letni Marcin Komenda. Młody rozgrywający umiejętnie kierował grą swoich kolegów, którzy oprócz dobrej gry w ataku, zdobyli 10 punktów blokiem. Kolejny mecz młoda Resovia rozegra już w środę, kiedy to ich rywalem będzie Lotos Trefl Gdańsk. Początek spotkania o godzinie 17.

Effector Kielce – Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (18:25, 14:25, 19:25)

Effector: Kryniewski, Koźdub (5), Adamus (2), Plutka (9), Imiołek (10), Wilczyński (3) oraz Pobocha (L).

Asseco Resovia: Mordyl (10), Komenda (6), Pałka (8), Kozdroń (3), Szalacha (9), Jakubek (7) oraz Twaróg (L), Dudziński (6), Depowski (1).

Autor: Tomasz Łotocki