• 2018
  • 2023
Młoda Liga - Emocjonujący mecz i 3 punkty Młodej Asseco Resovii.
poniedziałek, 21 stycznia 2013

W 16 kolejce Młodej Ligi młodzi resoviacy podejmowali ZAKSĘ Kędzierzyn i w pełni zrehabilitowali się za porażkę z pierwszej rundy rozgrywek rozgrywając bardzo dobre spotkanie wykazując sie dużą odpornościa psychiczną w decydujących momentach.

Asseco Resovia Rzeszów pokonała w trzech setach rywali z Kędzierzyna-Koźla. Spotkanie, trwające niespełna półtorej godziny, rozegrane w hali ROSiR przyciągnęło sporą ilość sympatyków siatkówki. Nie mogli oni jednak narzekać na brak emocji, gdyż pomimo wyniku 3:0 zwycięstwo rzeszowianom nie przyszło łatwo ponieważ ZAKSA zawiesiła poprzeczkę bardzo wysoko. W końcówce pierwszej partii to przyjezdni prowadzili dwoma punktami 20:18, wtedy serią dobrych zagrywek popisał się Szymek Pałka i nasza drużyna odrobiła straty spisując się dodatkowo wyśmienicie na kontrze. Kolejne odsłony również toczyły się punkt za punkt, ale w obu przypadkach górą byli rzeszowianie. W drugim secie przy stanie 27:26 asem serwisowym popisał się Patryk Kozdroń, a jego wyczyn w 3 secie przy stanie 24:23 skopiował Michał Szalacha posyłając potężną zagrywkę której kędzierzynianie nie byli w stanie przyjąć.

Warto dodać że to juz czwraty z kolei komplet punktów podopiecznych trenera Jerzego Wietechy. Za tydzień w kolejnej kolejce nasza drużyna jedzie do Częstochowy by zmierzyć się AZS-em CSP. Gospodarze podobnie jak w ostatnim meczu z PGE Skrą Bełchatów ze względu na wolny termin napewno wystawią swoj najmocniejszy skład na czele z G.Boćkiem, M. Januszem, M.Hebdą i M.Marcyniakiem ,którzy na codzień grają w PluslLidze. Czy nasi młodzieżowcy postawią się tak mocnemu przeciwnikowi i bedą w stanie zawalczyć o punkty w Częstochowie...??? Dowiemy się za tydzień.

MVP spotkania z ZAKSĄ został nasz atakujący Michał Szalacha, zdobywca 13 punktów.

Asseco Resovia Rzeszów – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:23, 28:26, 25:23)

Resovia: Kędzierski (3), Pałka (9), Kozdroń (6), Szalacha (13), Jakubek (9), Mordyl (7) oraz Woś (L), Komenda, Gąsior (2).

ZAKSA: Butryn (12), Zapłacki (9), Andrulewicz (6), Kamiński (2), Brzeziński (12), Polański (6) oraz Koziura (L), Piotrowski (2).