• 2018
  • 2023
Młoda Asseco Resovia bliżej półfinału Młodej Ligi.
sobota, 9 marca 2013

Młoda Asseco Resovia pokonała po ciężkim boju pokonała AZS Politechnikę Warszawska 3:1. W rywalizacji ćwierćfinałowej rzeszowianie prowadzą już 1:0.

Podopieczni Jerzego Wietechy rozpoczęli spotkanie niezbyt udanie. Gracze ze stolicy szybko wypracowali sobie przewagę (8:4). Dalsza część seta to konsekwentna gra gospodarzy, którzy sukcesywnie zwiększali przewagę (16:9). Podwójna zmiana zastosowana przez przyjezdnych przyniosła spodziewany efekt. Resovia zaczęła odrabiać straty, zmniejszając przewagę do czterech oczek (21:17). Rzeszowianie nie spuszczali z tonu i doprowadzili do wyrównanej końcówki. W niej więcej spokoju zachowali gracze Asseco Resovii i mimo słabszego początku, rozstrzygnęli partię na swoją korzyść.

Niemniejsze emocje miały miejsce w drugiej odsłonie. Obje drużyny postawiły na mocną zagrywkę i efektem tego była zacięta rywalizacja punkt za punkt. W rzeszowskiej drużynie słabo funkcjonowały skrzydła, co próbowali nadrabiać środkowi. W ostatniej fazie seta niewielką przewagę utrzymali stołeczni i to oni sięgnęli po zwycięstwo w drugiej partii.

Podrażnieni rzeszowianie rozpoczęli trzeciego seta od świetnej gry, wychodząc na zdecydowane prowadzenie 8:3. Warszawianie się jednak nie poddali i zmniejszyli starty do trzech oczek (16:13). Chwilę później młodzi zawodnicy Asseco Resovii znów odjechali rywalom, powiększając przewagę do sześciu punktów. W ostatniej części seta emocji było już jak na lekarstwo i rzeszowianie bez problemu doprowadzili do zwycięstwa 25:19.

Set numer 4 rozgrzał do czerwoności kibiców zgromadzonych w hali warszawskiego MOS-u. Sytuacja w tej odsłonie zmieniała się jak w kalejdoskopie. Najpierw na prowadzenie wyszli gracze z Podkarpacia (8:5). Później role się odwróciły i do ofensywy przeszli akademicy (16:14, 21:18). Rzeszowianie nie spuścili głów i pokazali, że warto walczyć do ostatniej piłki. Nerwowa końcówka należała właśnie do nich i tym samym to Asseco Resovia jest zdecydowanie bliżej awansu do półfinału rozgrywek.

MOS Wola AZS Politechnika Warszawska - Asseco Resovia 1:3 (24:26, 25:23, 19:25, 27:29)

Politechnika: Cichocki (16), Obermeler (4), Sobolewski (10), Urbański (8), Kańczok (7), Skwarek (2) oraz Olenderek (L), Sęk (16), Osiecki (2), Gregorowicz, Monkiewicz.

Resovia: Mordyl (12), Kędzierski, Depowski (2), Kozdroń (19), Szalacha (6), Jakubek (10) oraz Woś (L), Pałka, Komenda (1), Gąsior (7).

Autor: Tomasz Łotocki