• 2023
Mecz na szczycie w Lidze Młodzików
poniedziałek, 7 stycznia 2013

W pierwszej po Nowym Roku kolejce Ligi Młodzików doszło do ciekawej konfrontacji dwóch czołowych drużyn: AKS I - AKS III

Lider tabeli, drużyna AKS-u I, i tym razem chciała udowodnić, że pierwsze miejsce w rozgrywkach nie zajmuje przypadkowo i do meczu przeciwko klubowym kolegom, przystąpiła  bardzo skoncentrowana.  Zawodnicy „Jedynki” w pełni kontrolowali przebieg pierwszej partii i mimo usilnych starań rywali dość szybko postawili kropkę nad „i” wygrywając seta do 13. W drugim secie oglądaliśmy dla odmiany bardzo zaciętą walkę. Podopieczni trenera S. Warchałowskiego pokazali charakter i twardo licytowali się o każdą piłkę. M. Marszałek skutecznie atakował piłki dokładnie wystawiane mu przez M. Misiaka. Jednak J. Burnatowski, M. Karakuła, J. Pyrsak, B. Golesz i spółka nie zamierzali ustępować. Doszło do bardzo emocjonującej końcówki, którą chłopcy z AKS-u I przechylili na swoją korzyść, blokując dwublokiem M. Marszałka. Wynik 26-24 w drugim secie oznaczał zwycięstwo w całym meczu i powód do radości po jego zakończeniu. Przed zawodnikami obu drużyn jeszcze sporo meczów w tym sezonie i należy mieć nadzieję, że dzięki systematycznej pracy na treningach będą mieli powody do zadowolenia po kolejnych wygranych meczach.

AKS I – AKS III 2-0 (13, 24)

AKS I: J. Burnatowski, J Pyrsak, M. Starzec, M. Karakuła, B. Golesz, J. Mróz oraz Sz. Kruczek; Trener G. Wisz

AKS III: M. Misiak, M. Łyszczarz, K. Szafrański, T. Borowiec, M. Marszałek, T. Wirski; Trener S. Warchałowski