• 2018
  • 2023
Kadrowicze ze Spały lepsi od Młodej Resovii.
niedziela, 6 października 2013

W drugiej kolejce Młodej Ligi Asseco Resovia uległa na wyjeździe drużynie SMS PZPS Spała 1:3. Zespół rywali złożony z reprezentantów Polski juniorów i kadetów zachowywał więcej zimnej krwi w końcówkach setów, przez co rzeszowianie wracają do domu z zerowym dorobkiem punktowym.

Pierwsze piłki tego spotkania należały do przyjezdnych. Podopieczni Jacka Podpory zaskoczyli rywali swoją postawą, czego efektem było początkowe prowadzenie 6:2. Rzeszowianie doskonale spisywali się w bloku, a w ataku nie do zatrzymania był Michał Szalacha. Ten zawodnik dołożył też asa serwisowego przy stanie 22:11. Seta zakończył Michał Kędzierski, który popisał się sprytną kiwką z drugiej piłki.

Po zimnym prysznicu w secie otwarcia, zawodnicy Jacka Nawrockiego poprawili swoją grę i odskoczyli rywalom na trzy oczka. Konsekwentna gra miejscowych spowodowała, że na tablicy widniał już wynik 23-18. Siatkarze Resovii nie dali za wygraną i rzutem na taśmę doprowadzili do remisu po 23. Piłki setowe w górze mieli jednak uczniowie SMS-u. Mimo dzielnej obrony, rzeszowianie polegli przy stanie 27:29.

Już na początku trzeciej odsłony Dominik Depowski zmienił Szymona Pałkę. Przez pierwszą połowę seta gospodarze prowadzili różnicą dwóch punktów. Kilka dobrych ataków sprawiło, iż Resovia doprowadziła do wyrównania. Potem miejscowi znów odskoczyli na dwa oczka. Po asie serwisowym Depowskiego znów był remis, tym razem po 22. Końcówka należała jednak do SMS-u, a konkretnie do Jana Fornala, który popisał się udanymi zagraniami.

Czwarta partia to dalszy ciąg dobrej dyspozycji ekipy ze Spały. Podopieczni trenera Nawrockiego znów wypracowali sobie przewagę w początkowej fazie seta, a rzeszowianie zmuszeni byli do odrabiania strat. Ta sztuka udała się przy stanie 21:21, kiedy to atakiem z krótkiej popisał się Bartłomiej Mordyl. Później siatkarze z Podkarpacia pogubili się w obronie, co skrzętnie wykorzystała ekipa gospodarzy, inkasując tym samym komplet meczowych punktów.

SMS PZPS Spała – Asseco Resovia Rzeszów 3:1
(14:25, 29:27, 25:23, 27:25)

Spała: Badura(7), Gryc(8), Bieńkowski(2), Śliwka(16), Fornal(22), Kochanowski(6), Zabłocki (L) oraz Gil, Lipiński(1), Zwiech

Rzeszów: Kędzierski(3), Jakubek(10), Szalacha(21), Pałka(3), Mordyl(10), Kania(8), Masłowski (L) oraz Depowski,(5) Wiczkowski

Autor: Tomasz Łotocki