• 2018
  • 2023
Kadeci odnoszą komplet zwycięstw i zagrają w Finałach Mistrzostw Polski.
poniedziałek, 6 maja 2013

Młodzi resoviacy zwyciężają w turnieju 1/2 MP kadetów we Wrocławiu i zagrają w Finałach Mistrzostw Polski.

Podpopieczni Artura Łozy na inauguracje zawodów pokonali gospodzarzy 3:0. Gwardziści mocny opór stawili tylko w 2 secie, w którym resoviacy wygrali na przewagi 25:23. Sety nr. 1 i 3 przebiegały pod dyktando kadetów ze stolicy podkarpacia. W kolejnym dniu nie było już tak łatwo, Norwid Częstochowa podrażniony porażką w pierwszym  dniu zawodów grał mecz o ''życie" i aby myśleć o przedłużeniu szansy na awans do finałów musiał wygrać z AKS-em. Zmoblizowani częstochowianie zaczęli od mocnego uderzenia i po zaciętym 1 secie zwyciężyli 25:23, swoją bardzo dobrą gre kontynuowali w kolejnej partii aż do stanu 22:17. W tym momencie na zagrywce wchodząc z ławki rezerwowych w naszym zespole pojawił Mateusz Jóźwik i popisał się serią 6 piekielnie mocnych zagrywek, z których cztery lądowały bezpośrednio w boisku rywali. Nasza drużyna wyszła na prowadzenie 23:22 i nie oddała już prowadzenia wygrywając drugiego seta 25:23. Uskrzydleni przebiegiem końcówki drugiej partii młodzi resoviacy złapali już odpowiedni rytm gry. Trzeci i czwaty set to już spokojna gra pod kontrolą naszego zespołu i pewne zwycięstwa kolejno do 19 i 20.

W ostatnim dniu turnieju mierzyliśmy się z AZS UWM Olsztyn, a stawką meczu było 1 miejsce w grupie. Nasza drużyna od początku do końca meczu narzuciła swój styl gry nie dając się zbytnio rozwinąć drużynie z Warmii i Mazur. AKS zwyciężył pewnie i zasłużenie 3:0 i ostatecznie przypieczętował awans z 1 miejsca do Finałów Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 22-26 maja w małopolskich Proszowicach.