• 2023
Kadeci AKS II z awansem do 1/4 Mistrzostw Polski.
wtorek, 12 marca 2013

AKS II po cięzkim boju awansuje do ćwierćfinału MP Kadetów i w dalszym etapie zagra w Łodzi.

Nasza drużyna złożona z kadetów rocznikowo młodszych i młodzików bardzo dobrze spisała w częstochowskim turnieju i pomimo trudnej sytuacji po 2 meczach awansowała do turnieju 1/4 Mistrzostw Polski Kadetów. AKS II w pierwszym meczu pomimo prowadzenia 2:0 z AZS PWSZ Nysa niestety przegrał 2:3 na własne życzenie popełniając sporo błędów własnych i pomimo walki w 5 secie musiał uznać wyższość ropzędzonych nysan. Podrażnieni piątkową porażką młodzi rzeszowianie zagrali dobre zawody następnego dnia pewnie pokonując LKS Bobowa w 3 setach. Aby awansowac do dalszego etapu rozgywek nasza druzyna potrzebowała zwycięstwa w ostanim meczu z Norwidem Częstochowa, który we wczesniejszych meczach wygrywał pewnie i zdecydowanie po 3:0. Resoviacy od początku meczu wyszli mocno zdeterminowani przeciwko mocnemu zespołowi z Częstochowy, który od poczatku turnieju był faworytem grupy. Pomimo dobrej gry na tablicy widniał wynik 1:2, w czwartym secie nasza drużyna zagrała koncertowo i doprowadziła do tiebreaka. Piąty set to walka "punkt za punkt" , przy stanie 12:11 rzeszowianie przełamali Norwida i wyszli na prowadzenie 13:11, rywal sie nie poddawał i zdobył oczko i było 13:12. Od tego momentu rzeszowianie już nie pozwolili rywalom zdobyć punktów i dobrą grą  w obronie i na kontrze zdobyli kolejno 14 i 15 punkt zwyciężając ostatecznie 3:2. Wynik ten dał nam 2 miejsce w grupie i  awans do 1/4 MP.

Kompet wyników i tabela końcowa:

Norwid Częstochowa - LKS Bobowa 3:0 (25:14, 25:13, 25:19)

AZS PWSZ Nysa - AKS II Rzeszów 3:2 (17:25, 23:25, 25:21, 25:23, 15:13)

LKS Bobowa - AKS II Rzeszów 0:3 (17:25, 22:25, 23:25)

Norwid Częstochowa - AZS PWSZ Nysa 3:0 (25:16, 25:17, 25:20)

AZS PWSZ Nysa - LKS Bobowa 3:2 (12:25, 25:18, 25:21, 20:25, 15:12)

AKS II Rzeszów - Norwid Częstochowa 3:2 (25:20, 21:25, 18:25, 25:18, 15:12)

Tabela końcowa:

1.Norwid Częstochowa

2.AKS II Rzeszów

3.AZS PWSZ Nysa

4.LKS Bobowa

W dalszym etapie zagramy na turnieju Łodzi kolejno z gospodarzami Wifamą,  KS Metro Warszawa czyli drużyną, która w tym roku jest stawiana jako jeden z kandydatów do medali Mistrzostw Polski i Spartakusem Jawor. Turniej odbędzie się w dniach 15-17.03.

Swoją ćwierćfinałową rywalizację ropoczyna również nasza pierwsza drużyna kadetów, która zwyciężyła podkarpacką ligę. AKS I uda się do Jastrzębia, gdzie zagra kolejno z Huraganem Wołomin, Chemikiem II Bydgoszcz i w niedzielę z gospodarzami KS Jastrzębskim Węgielem.

Źródło: inf.własna