• 2018
  • 2023
AZS Częstochowa za mocna dla Młodej Resovii
wtorek, 29 stycznia 2013

Siatkarze Młodej Asseco Resovii przegrali w wyjazdowym spotkaniu z drużyną Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej 0:3. Trudno jednak powiedzieć, że młodzi rzeszowianie rywalizowali z uczniami szkoły pożarniczej, gdyż w ich składzie wystąpiło aż 6 zawodników występujących na co dzień w Plus Lidze. Prawdziwym katem Resovii okazał się Grzegorz Bociek, zdobywca 29 punktów.

W pierwszym secie gospodarze utrzymywali co prawda trzy punktową przewagę, ale wcale niewidoczna była różnica klas dzieląca oba zespoły. Gracze z Częstochowy kontrolowali przebieg całej partii, pozwalając ugrać przyjezdnym 21 oczek.

Drugą odsłonę od mocnego uderzenia rozpoczęli zawodnicy AZS-u, wychodząc szybko na prowadzenie 8:3. Podopieczni przetrzymali jednak napór rywali i zniwelowali stratę nawet do trzech oczek. Zacięta końcówka padła jednak łupem bardziej doświadczonych gospodarzy, którzy wygrali tego seta 28:26.

Trener Asseco Resovii desygnował do trzeciej partii Marcina Komende i Daniela Gąsiora. Zmiana nie wypłynęła negatywnie na zawodników z Częstochowy. Silne ataki Boćka i Kaczyńskiego spowodowały, że Resovia zdołała zdobyć w tej odsłonie jedynie 20 punktów.

Rzeszowianie dorównywali w kilku elementach ogranym na Plus Ligowych arenach gospodarzom, ale było to zbyt mało, aby pokusić się w tym meczu o niespodziankę. Po trwającym niewiele ponad godzinę spotkaniu trzy punktu zainkasowali zawodnicy grający w barwach Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie.

Centralna Szkoła PSP AZS Częstochowa – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:21, 28:26, 25:20)

AZS Częstochowa: Janusz (5), Kaczyński (14), Parfinowicz (1), Bociek (29), Piechocki (3), Marcyniak (7) oraz Hebda (L) i Gałkowski.

Asseco Resovia: Mordyl (8), Kędzierski (3), Pałka (3), Kozdroń (11), Szalacha (7), Jakubek (5) oraz Woś (L), Komenda (3), Gąsior (3) i Depowski (3).

Autor: Tomasz Łotocki