• 2018
  • 2023
Asseco Resovia lepsza od AZS PW Warszawa w 18 kolejce Młodej Ligi
sobota, 9 lutego 2013

Młoda Asseco Resovia Rzeszów pokonała zdecydowanie na własnym parkiecie AZS Politechnikę Warszawską 3:0.

Tylko trzech setów potrzebowali siatkarze Asseco Resovii Rzeszów, aby sięgnąć po zwycięstwo w Młodej Lidze. W 20. kolejce rzeszowianie pokonali zespół MOS Wola AZS Politechnika Warszawska 3:0. Drużyna gości, prowadzona przez byłego reprezentanta Polski Adama Nowika, tylko w pierwszy secie postawiła się gospodarzom. Potem na boisku karty rozdawali zawodnicy Resovii.

Początek spotkania nie zapowiadał, że będzie to jednostronny pojedynek. Pierwszy set już w początkowej fazie toczył się na wyrównanym poziomie. Obie drużyny nie zdołały osiągnąć choćby kilkupunktowej przewagi i o wyniku musiała zadecydować zacięta końcówka. Walkę punkt za punkt na swoją korzyść rozstrzygnęli zawodnicy Asseco Resovii, po ataku z lewgo skrzydła D.Jakubka wygrywając tę partię 25:23.

W drugim secie z graczy z Warszawy całkowicie zeszło powietrze. Słabszy fragment gry gości bezlitośnie wykorzystali rzeszowianie. Przewaga gospodarzy sięgała najpierw sześć punktów (16:10), a chwilę później miejscowi gracze powiększyli dystans do dziesięciu oczek (21:11). Trener Jerzy Wietecha zdecydował się wprowadzić na boisko nominalnych rezerwowych. Zmiennicy nie zawiedli i utrzymali wypracowaną wcześniej przewagę, pozwalając ugrać rywalom jedynie 11 punktów.

Trzecia odsłona rozpoczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy, którzy szybko objęli pięciopunktowe prowadzenie (8:3). Na boisku znów pojawili się zmiennicy i dalszy ciąg tego seta przebiegał bliźniaczo do poprzedniej partii. Warszawianom nie pomagały przerwy na żądanie trenera Adama Nowika. Licznie zgromadzona, rzeszowska publiczność raz po raz oklaskiwała bardzo skuteczne akcje swoich ulubieńców. Asseco Resovia szybko doprowadziła do końca seta, pewnie inkasując komplet punktów.

Po tej kolejce ekipa z Rzeszowa ma na koncie już 33 punkty, co plasuje zespół na trzecim miejscu w tabeli. Rzeszowianom do końca fazy zasadniczej pozostały jeszcze dwa spotkania.

Asseco Resovia Rzeszów – MOS Wola AZS Politechnika Warszawska 3:0 (25:23, 25:14, 25:15)

Asseco Resovia: Mordyl (5), Kędzierski (3), Pałka (9), Kozdroń (8), Szalacha (12), Jakubek (6) oraz Woś (L), Komenda, Gąsior (3), Dudziński, Depowski (1), Matuła.

MOS Wola: Sobolewski (14), Smoliński (5), Obermeler (6), Turkot (4), Monkiewicz (1), Dmowski (2) oraz Skwarek (L), Cichocki (1).

MVP meczu: Michał Szalacha

Autor: Tomasz Łotocki
Fotorelacja: Rafał Nowak