• 2018
  • 2023
AKS Rzeszów w Finałach Mistrzostw Polski Juniorów w Leżajsku.
wtorek, 5 marca 2013

AKS V LO Rzeszów wywalczył w Olsztynie awans do turnieju finałowego siatkarskich Mistrzostw Polski Juniorów. Rzeszowianie wygrali dwa z trzech spotkań i zajęli drugą pozycję, uprawniającą do gry w decydującej fazie rozgrywek.

W pierwszym dniu turnieju AKS pokonał zdecydowanie Gwardię Wrocław 3:0. Zawodnicy Jerzego Wietechy skuteczni wyeliminowali z gry Macieja Muzaja, lidera wrocławian. Rzeszowianie popełniali dużą ilość błędów, ale skuteczne ataki i zagrywki pozwoliły rozstrzygnąć spotkanie w trzech setach. W ich szeregach na pochwałę zasługują Aleksander Śliwka i Mateusz Twaróg.

Gwardia Wrocław - Resovia Rzeszów 0:3 (21:25, 18:25, 21:25)
AZS UWM Olsztyn - Effector Kielce 3:0 (25:18, 25:15, 25:20)

Drugiego dnia rywalem AKS-u był Effector Kielce. Zespół oparty na zawodnikach outsidera Młodej Ligi nie sprostał dobrze dysponowanym rywalom. Sety wygrane kolejno do 10, 12, 22 zapewniły rzeszowianom awans do turnieju finałowego, który odbędzie się w Leżajsku.

Effector  Kielce - Resovia Reszów 0:3 (10:25, 12:25, 22:25)
AZS UWM Olsztyn - Gwardia Wrocław 3:1 (25:18, 25:16, 14:25, 25:15)

Niedzielny mecz miał wyłonić drużynę, która zajmie pierwsze miejsce w grupie 4 półfinałów MPJ. Dzień wcześniej oba zespoły zapewniły sobie awans do dalszych gier. Mecz dobrze rozpoczęli zawodnicy z Rzeszowa, prowadząc w meczu już 2:0. AZS Olsztyn zdołał odwrócić losy meczu i doprowadził to remisu. W tie-breaku lepsi okazali się gospodarze.

AZS UWM Olsztyn - Resovia Rzeszów 3:2 (21:25, 18:25, 26:24, 30:28, 15:11)
Gwardia Wrocław - Effector Kielce 3:1 (22:25, 25:21, 25:19, 25:16)