• 2018
  • 2023
1/4 MPJ: Zwycięstwo AKS-u z zespołem z Krosna
sobota, 25 lutego 2017

Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo zapisali na swoim koncie podopieczni trenera Artura Łozy w 1/4 Mistrzostw Polski Juniorów. Wygrana 3:0 z Karpatami MOSiR Krosno zapewniła rzeszowianom walkę o zwycięstwo w turnieju. Najwięcej punktów w sobotnim spotkaniu zdobył Sławek Busch.

Spotkanie półfinałowe rozpoczęło się od wyrównanej gry obydwu zespołów (3:3). Kilka dobrych zagrań podpiecznych trenera Artura Łozy sprawiło, że rzeszowianie szybko wypracowali przewagę (8:5). Na lewym skrzydle pewnie swoje akcje kończył Sławek Busch, którego na środku wspierał Damian Hudzik (12:7). Proste błędy zawodników z Krosna pogłębiały stratę do gospodarzy, którzy pewnie kroczyli po zwycięstwo w premierowej odsłonie (17:10). W końcówce serią bloków zapunktował Norbert Huber, a Michał Marszałek dołożył asa serwisowego dając wynik 21:15. Ostatnia akcja tego seta należała do Marcina Karakuły (25:16).

W początkowej fazie seta zespoły wymieniały się mocnymi atakami, a wynik oscylował w okolicach remisu (4:5). Seria punktowych zagrań Michała Marszałka dała wynik 8:5. Kiedy w polu serwisowym zameldował się Marcin Karakuła sporo problemów w przyjęciu mieli zawodnicy z Krosna, którzy nie potrafili wyprowadzić skutecznej akcji (13:9). Seria bloków w wykonaniu Damiana Hudzika systematycznie powiększyła przewagę rzeszowian dając wynik 17:10. Do końca partii prowadzenia nie oddali gospodarze (22:16), którzy seta zakończyli po ataku Szymona Seligi (25:19).

Seria zagrywek Norberta Hubera rozpoczęła trzecią odsłonę (3:0). Po chwili serią skutecznych zagrań zapunktował Sławek Busch dając wynik 7:2. Nie do przejścia był w tej fazie seta rzeszowski blok dla przyjezdnych, dzięki czemu powiększała się przewaga rzeszowian (11:4). W kolejnych minutach pewnie na lewym skrzydle punktował Maciej Jakubek (15:8). Dobrze na boisku zameldował się Jan Pyrsak, który swoimi zagrywkami sprawił rywalom sporo problemów (22:9). Spotkanie zakończyło się po błędzie zawodnika z Krosna (25:10).

AKS V LO Rzeszów – Karpaty MOSiR Krosno 3:0 (25:16, 25:19, 25:10)

AKS V LO Rzeszów: Karakuła (4), Kłęk (5), Marszałek (8), Busch (10), Huber (5), Hudzik (6), Drążek (libero) oraz Macheta (libero), Jakubek (4), Seliga (2), Starzec (3), Pyrsak (3).

Karpaty MOSiR Krosno: Chowaniek, Ciebień, Florek, Kłusek, Bitkoś, Janusz, Hawrot (libero) oraz Zajchowski, Wybrawiec, Osuch, Polański.

źródło: inf. własna