• 2018
  • 2023
1/2 MPJ: Radom pokonany!
piątek, 17 marca 2017

Od zwycięstwa udział w 1/2 Mistrzostw Polski Juniorów rozpoczęłi podopieczni trenera Artura Łozy. W piątkowe popołudnie rzeszowie 3:0 pokonali RCS CERRAD Czarnych Radom. Najlepszymi zawodnikami na parkiecie w szeregach AKS-u byli Wiktor Kłęk (12 punktów) oraz Michał Marszałek (11 punktów).

Pierwszy pojedynek turnieju półfinałowego juniorów lepiej rozpoczęli rzeszowianie, którzy szybko objęli prowadzenie 5:2. Efektowna akcja ze środka w wykonaniu Michała Marszałka dała zawodnikom AKS-u czteropunktową przewagę (7:3). W kolejnych minutach skutecznymi zagraniami odpowiadali sobie Sławek Busch i Jakub Rybicki (12:8). Niewykorzystane szanse po stronie radomian, nakręcały grę gospodarzy, a po skutecznym bloku Norberta Hubera na tablicy widniał wynik 17:12. W końcowej fazie seta raz za razem z prawego skrzydła punktował Wiktor Kłęk, dzięki czemu zespół AKS-u pewnie kroczył po zwycięstwo w tej odsłonie (20:14). Przy zagrywkach Kacpra Wasilewskiego przyjezdni systematycznie odrabiali straty doprowadzając do wyniku 20:17. Kiedy w polu serwisowym zameldował się Damian Hudzik rzeszowianie powrócili do swojej skuteczności, a set zakończył się potrójnym blokiem (25:19).

Od wyrównanej walki punkt za punkt rozpoczęła się druga partia (3:3). Seria zagrywek Jakuba Rybickiego sprawiła, że to radomianie wyszli na czteropunktowe prowadzenie (4:8). Straty rzeszowianie szybko odrobili przy serwisach Damiana Hudzika doprowadzając do wyniku 7:8. Świetna gra w obronie Piotra Machety pozwalała zawodnikom AKS-u wyprowadzać kolejne kontry, a po skutecznym zbiciu Marcina Karakuły na tablicy widniał remis po 10. W następnych minutach obydwa zespoły wymieniały się mocnymi ciosami, jednak to potrójny blok gospodarzy dał prowadzenie 14:12. Z akcji na akcję coraz lepszą skuteczność pokazywali rzeszowianie, a po zagraniach Sławka Buscha gospodarze prowadzili (19:14). Końcówka odsłony należała do Wiktora Kłęka i Michała Marszałka, którzy pewnie kończyli swoje akcje (23:18). Punkt dający gospodarzom prowadzenie 2:0 w setach padł po skutecznym bloku AKS-u (25:20).

Ścianę nie do przejścia dla radomian w początkowej fazie stanowił blok rzeszowskiej drużyny (5:3). Po stronie przyjezdnych wynik starał się ratować Mateusz Laskowski, jednak nie wystarczyło to na dobrze spisującego się Michała Marszałka (8:5). Z zagrywkami Norberta Hubera wyraźnie nie radzili sobie zawodnicy z Radomia, a po kolejnym bloku Sławka Buscha na tablicy dniał wynik 13:7. Kolejna punktowa seria rzeszowskiej drużyny padła, kiedy w polu serwisowym pojawił się Marcin Karakuła (16:8). Atakiem z krótkiej na parkiecie zameldował się Mateusz Poręba (11:19). Mnożące się błędy po stronie radomian skrzętnie wykorzystywali gospodarze, którzy pewnie kroczyli po wygraną w tym pojedynku (13:22). Punkt dający zwycięstwo podopiecznym trenera Artura Łozy padł po nieudanej zagrywce przyjezdnych (25:16)

AKS V LO Rzeszów – RCS CERRAD Czarni Radom 3:0 (25:19, 25:20, 25:16)

AKS V LO Rzeszów: Karakuła, Kłęk, Marszałek, Busch, Huber, Hudzik, Macheta (libero) oraz Poręba, Pyrsak, Seliga.

RCS CERRAD Czarni Radom: Wasilewski, Czubiński, Rybicki, Laskowski, Kozłowski, Wójcik, Leszczyński (libero) oraz Lejko, Kędra, Bagniuk, Piotrowski.