V Liceum Ogólnokształcące Gimnazjum sportowe

Klub


Fundamentem na którym została zapoczątkowana nasza historia było porozumienie z września 2004 roku jakie zawarły między sobą kluby MKS Rzeszów i AKS Resovia Rzeszów. To wtedy, na bazie współpracy obu klubów powstał klimat do rozpoczęcia systematycznej i konsekwentnej pracy z młodzieżą siatkarską. Klimat ten był tym bardziej sprzyjający, że marsz w kierunku najlepszych zespołów siatkarskich w Polsce rozpoczęła drużyna seniorów AKS Resovii (a później Asseco Resovii SA), która po latach nieobecności, właśnie w 2004 roku awansowała do najwyższej klasy rozgrywkowej: Polskiej Ligi Siatkówki aktualnie PlusLigi.

Niebagatelne znaczenie dla dalszego rozwoju młodzieżowej siatkówki w Rzeszowie miała decyzja Rady Miasta ze stycznia 2005 roku o powołaniu od 1 września 2005 roku Gimnazjum Sportowego przy ul. Hetmańskiej 38, w którym prowadzone są m. in. klasy o specjalności piłka siatkowa chłopców. W ten sposób mógł zafunkcjonować system oparty na współpracy Miasto – Klub – Szkoła, pozwalający w sposób optymalny prowadzić pracę szkoleniową.

Kolejna ważna data, to rok 2008 i powstanie Szkoły Mistrzostwa Sportowego jako ponadgimnazjalnej kontynuacji edukacji zapoczątkowanej w Gimnazjum Sportowym (obydwie szkoły wchodzą w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Rzeszowie).

W 2012 roku Szkołę Mistrzostwa Sportowego opuścili pierwsi absolwenci, którzy odbyli pełny cykl edukacyjny, zaczynając naukę w Gimnazjum Sportowym w roku 2005.

Dziś klub AKS Rzeszów to 6 roczników zawodników tworzących zespoły młodzików, kadetów i juniorów oraz drużyna Młodej Ligi. Ponadto to grupy szkolenia początkowego czyli MiniSiatkówka w Szkołach Podstawowych Nr 2 oraz 23.

Nasza historia jest stosunkowo krótka. Udało się jednak w tym czasie dokonać rzeczy wspaniałych. Tytuły Mistrzów Polski w różnych kategoriach wiekowych, Mistrzów Turnieju Nadziei Olimpijskich, Mistrzów Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieży czy też Szkolne Mistrzostwo Świata potwierdzają słuszność obranej drogi i udowadniają, że zaangażowanie klubów AKS Rzeszów, Asseco Resovia Rzeszów, praca dyrekcji Szkoły oraz przychylność władz miasta przynoszą pożądane efekty.Młoda liga
lp drużyna ilość meczów punkty

Liga Juniora

lp drużyna ilość meczów punkty

Liga Kadeta

lp drużyna ilość meczów punkty

Liga Młodzika

lp drużyna ilość meczów punkty


www.assecoresovia.pl